Jak usunąć kreta z ogrodu. Walka z kretami.

 Krety na trawniku

Krety można usunąć ze swojego trawnika za pomocą tych metod. Jak usunąć kreta ze swojego podwórka. Walka z kretem. Jak poradzić sobie z kretem w ogrodzie? Od wielu lat obserwuję i czytam posty na forum dotyczące kretów w ogrodach. Postanowiłem więc skomentować i podzielić się swoimi spostrzeżeniami z branży ogrodniczej. Jeśli właśnie wybudowałeś dom, a w swoim ogrodzie cieszysz się, że widzisz kretowisko i nic, to Twoja radość nie potrwa długo. To prawda, ale i smutne. Na podstawie mojego 10-letniego doświadczenia ogrodniczego zaobserwowałem, że 99% właścicieli trawników w końcu będzie miało problem z kretami. Nawet jeśli nie zauważyli kopców kretów, gdy budowali swoje trawniki, będą za 3-4 lata. To nie są moje przewidywania, ale prawda wynikająca z rozmów z setkami ogrodników przydomowych, użytkowników terenów publicznych i innych. Chętnie sadzimy, porządkujemy i zakładamy trawnik, aby wydobyć żywe kolory. To dopiero początek zagospodarowania działki. Postanawiamy zrezygnować z molenetów - bo są dodatkowym kosztem. Stwarzamy okazję dla kreta, który będzie żerował i tworzył kopce. To jest właśnie to, co nas tak frustruje. Będzie też częstym gościem w naszym domu, bo ma pożywienie.

Ale przejdźmy do rzeczy: jak poradzić sobie z kretem?

Sposobów na pozbycie się kreta myszy jest wiele. Można stosować elektroniczne repelenty, karbitol i olejek lawendowy. Można też rozpylać w korytarzach różne zapachy. Proszę spojrzeć na zdjęcie. To mówi wszystko. Korytarze mogą ciągnąć się kilometrami, więc wątpię, żeby te metody faktycznie wypędziły kreta. Możliwe, że nie będzie to działać długo. Jak usunąć kreta z ogrodu. Krety na trawniku: Jak się ich pozbyć. Zwalczanie kretów - istnieją dwa sposoby na usunięcie kreta z ogrodu. Pierwszym z nich jest siatka na krety. Jest to najlepszy sposób na pokonanie kreta. Siatka daje 100% gwarancji, że krety się nie pojawią. Siatka na krety powinna być umieszczona tylko na trawniku, a nie na rabatach. Słyszałem o ludziach, którzy umieścili siatkę na trawniku i mieli problemy z kretami, ponieważ została ona przegryziona. To nasuwa pytanie: Jak produkt, który jest przeznaczony do takiego zadania, może zostać zniszczony? Szczerze mówiąc, nigdy nie miałem żadnych problemów z tym produktem, a trawniki, które zostały pokryte siatką, zawsze wyglądały świetnie. Być może problem tkwi w jakości materiału, z którego została wykonana. Chcemy zaoszczędzić pieniądze, więc kupujemy produkt gorszej jakości z mniej wiarygodnych źródeł. Kret to kopacz. Aby siatka była skuteczna, musi być mocna. Nigdy nie widziałem szkodnika, który przegryzłby siatkę w moim ogrodzie.

Dursban jest drugą opcją.

Stosuje się go tylko w dwóch określonych okresach: Maj oraz przełom lipca i sierpnia. Wtedy to właśnie wylęga się chrząszcz majowy (stąd nazwa). Kret uwielbia tego chrząszcza. Dursban "niestety" zabija ten pokarm Jest jedna zaleta: nie ma pokarmu, nie ma kreta. Oprysk należy wykonać przed zapowiadanym deszczem, aby preparat wniknął w glebę. Należy pamiętać, że preparat może również zabić wszelkie inne stworzenia żyjące pod trawnikiem. Oprysk należy stosować profilaktycznie. Kret, którego tam nie ma, bo jest głodny, prawdopodobnie nie wróci w przyszłości. Krety powrócą na ten teren, jeśli zaprzestaniemy oprysków. Dursban nie będzie miał szybkiego efektu. Wytępienie kretów z posesji potrwa 2-3 lata - do czasu zniknięcia pożywienia. Tyle wiem z osobistego doświadczenia z kretami i kretami na trawniku. Możecie też podzielić się innymi sprawdzonymi metodami na usunięcie kretów z ogrodu. Proszę nie zamieszczać tych ekstremalnych, których nie popieramy.